czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: zivnostensky list  (Przeczytany 33346 razy)
nanuka



Karma: 0
Wiadomości: 25


« : Styczeń 05, 2007, 09:04:23 am »

Ahoj,
jsem v Mnichove a nemam pracovni povoleni a nejsem student!  nyni jsem dostala nabidku na praci, ale bylo mi receno, ze mi nemuzou vyridit pracovni povoleni, ale nabidli mi, ze mi pomohou zaridit zivnostensky list, (konkretne rikali, ze zaridi, abych byla selsbstaendig). Chtela jsem se zeptat, jestli je to tak jednoduche, ze tu sice nemame pracovni povoleni, ale muzeme kdykoliv pracovat na zivnostak? Neni v tom nejaky hacek? Jak je to pak se zdravotnim a socialnim pojistenim? Jednalo by se o vedlejsi uvazek a asi ne tak moc penez, je nejaka hranice do ktere clovek neplati dane?
Diky moc za jakoukoliv radu
Nina
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2007, 05:11:50 pm wysłane przez David » Zapisane
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Wiadomości: 2556


:)


WWW
Re:
« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2007, 05:11:34 pm »

hledej ve foru "živnost", uz se tady o tom psalo
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 06:49:44 pm wysłane przez David » Zapisane
nanuka



Karma: 0
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2007, 09:59:28 pm »

diky diky, uzitecne
nina
Zapisane
Loren



Karma: 2
Wiadomości: 33

Honza (Loren)


« Odpowiedz #3 : Styczeń 09, 2007, 11:48:51 am »

Ja myslim ze nejlepsi je - pokud to povaha tech "sluzeb" (tedy prace) dovoluje - mit cesky zivnostak a poskytovat sluzby do zahranici = do Mnichova. A zdrav./soc. pojisteni si platit v Cesku.
Takovy prodej sluzeb do EU-ciziny je osvobozeny od DPH a pri zdaneni v Cesku mam snad i vyhody: muzu uplatnit pausalni naklady (v Nemecku ne) atd. A s Ceskym zdravotnim prukazem me tu uz bez problemu osetrili.

Ovsem pak tu clovek nesmi dlouhodobe pobyvat, nybrz spis jezdit sem tam a nespat tu vic nez 182x za rok.

(Myslim ze s nejakou Ninou jsem se o tom uz v aute bavil...)

Nebo ma snad nekdo z vas proti tomuto zpusobu argumenty ?



« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 11:50:03 am wysłane przez Loren » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.00882 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů