czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1] 2   Do dołu
 
Autor Wątek: Aký je zivot v Mníchove?  (Przeczytany 139745 razy)
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« : Listopad 07, 2018, 09:02:32 pm »

Ahojte všetci skalní a ostatní čitatelia a prispievatelia!

Nacinam tému, ktorá hadam zaujme vsetkych "Mníchovcanov", aj bývalých Mníchovcanov plus okolie. A hádam bude zaujímavá aj pre tých, čo sa chcú sťahovať do Mníchova, prípadne to zvažujú ..
V skratke: aké sú výhody a nevýhody bývania, práce, trávenia voľného času v Mníchove a širšom okolí?

Privítam každé vecne a rozumne vyjadrenia sa k teme!  Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 01:26:22 am wysłane przez 88barbie » Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #1 : Listopad 08, 2018, 10:28:07 am »

Vyjadrí sa aj niekto? Mrugnięcie
Zapisane
jirike
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 09, 2018, 07:24:26 pm »

Nevím.
Sama negativa, nesmyslné draho a výplata stejná.
Není kde zaparkovat, neustále kolony, cesta i 2h domů (z toho 1.5h v Mnichově)
Ideálně (z mého pohledu) pryč cca 150km od Mnichova.

Nájem za 1/3 a práce všude dost jako dole.
Vlastně nechápu proč jsme se neodstehovali dřív Chichot
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #3 : Listopad 09, 2018, 09:30:49 pm »

Nevím.
Sama negativa, nesmyslné draho a výplata stejná.
Není kde zaparkovat, neustále kolony, cesta i 2h domů (z toho 1.5h v Mnichově)
Ideálně (z mého pohledu) pryč cca 150km od Mnichova.

Nájem za 1/3 a práce všude dost jako dole.
Vlastně nechápu proč jsme se neodstehovali dřív Chichot
Díky za odpoveď! Uśmiech

Ak to není tajné, v ktorom meste teraz bývate? Mrugnięcie
Zapisane
jirike
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 13, 2018, 12:41:39 pm »

Je to tajné  Mrugnięcie a hlavně o to vůbec nejde.
Jde o to a psal sem to proto, že jsme koupili domek za cca stejne peníze, jako by jsme dali za nájemné dole, za cca 2,5 roku.
A že stejná ,,chýše" by tam v tom okruhu Mnichova stala cca 600-750tisíc, ne-li víc.
Že jsme i při takovém nájemném byli 4dny bez teplé vody, jaký to byl problém pro ,,chudáka" majitele a že dodnes nepředělala chybné (podle mě úmyslně chybné) vyúčtování vedlejších výdajů ani za rok 2017, které původně vyšlo nula od nuly, ale to nepočítala s Jirikem, který to položku po položce přepočítal Mrugnięcie
Asi je problém nám ty tři stovky vrátit  Duży uśmiech

A taky o to, že ,,mnichovsky" (Němci i cizinci) šíří nesmysly o tom, že je to všude jinde špatný s prácí a že tam je nejlíp a zvedají si ty své nájmy a ceny do nesmyslných a závratných čísel a hrabou další a další milióny  Z politowaniem
S prací je to všude stejný, nejsou lidi, lépe řečeno ty, kterým by se chtělo dělat.

Hezky je i jinde než přímo pod Alpami a dá se u toho i důstojně bydlet a žít, to jsem tím chtěl říct Uśmiech
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2018, 02:19:15 pm »



A taky o to, že ,,mnichovsky" (Němci i cizinci) šíří nesmysly o tom, že je to všude jinde špatný s prácí a že tam je nejlíp a zvedají si ty své nájmy a ceny do nesmyslných a závratných čísel a hrabou další a další milióny  Z politowaniem
S prací je to všude stejný, nejsou lidi, lépe řečeno ty, kterým by se chtělo dělat.

Hezky je i jinde než přímo pod Alpami a dá se u toho i důstojně bydlet a žít, to jsem tím chtěl říct Uśmiech
Ok Uśmiech
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #6 : Listopad 23, 2018, 02:14:56 am »

Mne sa v  Mníchove žilo super! Uśmiech

Veľa zelene, športovísk, plavárni a vôbec športového a kultúrneho vyžitia, kopec ponúk na robotu.

Veľmi priateľskí ľudia! (aj cudzinci)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2018, 04:17:24 am wysłane przez 88barbie » Zapisane
rudo



Karma: -112
Wiadomości: 1466


« Odpowiedz #7 : Listopad 23, 2018, 09:05:24 am »

My stale byvame v Thüringen ale skoro na hranici s Bavorskom a co sa tyka prace tak manzelka presla do maleho mestecka na severe Bavorska a tiez je to fajn ... v Mnichove by urcite ako lekarka nezarobila o tolko viac, o kolko su tam vyssie zivotne naklady ;_)
Zapisane
diddi



Karma: -56
Wiadomości: 494


« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2018, 01:55:57 pm »

My stale byvame v Thüringen ale skoro na hranici s Bavorskom a co sa tyka prace tak manzelka presla do maleho mestecka na severe Bavorska a tiez je to fajn ... v Mnichove by urcite ako lekarka nezarobila o tolko viac, o kolko su tam vyssie zivotne naklady ;_)


Zdravim Te, Rudo, mas ode mne SZ. Uśmiech
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2018, 05:43:45 pm »

My stale byvame v Thüringen ale skoro na hranici s Bavorskom a co sa tyka prace tak manzelka presla do maleho mestecka na severe Bavorska a tiez je to fajn ... v Mnichove by urcite ako lekarka nezarobila o tolko viac, o kolko su tam vyssie zivotne naklady ;_)
Prečo by v Mníchove toľko nezarobila? Nedáva mi to zmysel ...
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2018, 05:47:25 pm »

My stale byvame v Thüringen ale skoro na hranici s Bavorskom a co sa tyka prace tak manzelka presla do maleho mestecka na severe Bavorska a tiez je to fajn ... v Mnichove by urcite ako lekarka nezarobila o tolko viac, o kolko su tam vyssie zivotne naklady ;_)


Zdravim Te, Rudo, mas ode mne SZ. Uśmiech
To bolo potrebné písať v téme? Co?
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #11 : Styczeń 10, 2019, 11:35:08 pm »

Teraz ste v Mníchove zasypani snehom, čo? Mrugnięcie
Zapisane
rudo



Karma: -112
Wiadomości: 1466


« Odpowiedz #12 : Styczeń 11, 2019, 08:12:48 am »

Barbie - najprv skus pochopit napisany text - pisem ze v Mnichove by manzelka ako lekarka nezarobila o tolko viac, o kolko su tam vyssie zivotne naklady - napr. zaobstarat si vlastne byvanie atd.

Ale je to jedno, nam staci aj to co si zarobime mimo Mnichova, zijeme skromne ...
Zapisane
88barbie



Karma: -71
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #13 : Styczeń 11, 2019, 09:54:18 am »

rudo, slo by to aj bez tých urážok? Co?
z tvojho pôvodného textu nebolo až také jasné, prečo by v Mníchove zarobila menej

Inak, nechápem, čo ta poznámka o tvojej manželke robila v téme o živote v Mníchove, ale u teba som už akosi zvyknutá, že máš poznámky od veci
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 10:01:23 am wysłane przez 88barbie » Zapisane
rudo



Karma: -112
Wiadomości: 1466


« Odpowiedz #14 : Styczeń 11, 2019, 11:15:29 am »

vidis, ked si uz zvyknuta, tak to ber tak

ok pre teba je urazka, ked ta odkazem najprv pochopit co pisem, tak ja za to nemozem, ja to za urazku nepovazujem ale ked chces, tak z toho mozes vyvodit nejake nasledky ...

ja som nepisal ze by manzelka zarobila MENEJ, naopak, viem ze by v Mnichove zarobila VIAC
ale nie O TOLKO VIAC, o kolko su tam vyssie zivotne naklady ... takze naco by sme si mali pohorsit ... ked pracu najdeme hocikde ... o tom bola ta poznamka

Tvoja otazka znela: "V skratke: aké sú výhody a nevýhody bývania, práce, trávenia voľného času v Mníchove a širšom okolí?"

ak suvislost informacie co som pisal o manzelke nevidis, je to tvoj problem
ja ho tam vidim, pretoze som informoval, ze NEVYHODA byvania, prace atd. v Mnichove je, ze su tam VYRAZNE VYSSIE naklady ako v mensich mestach, pricom zarobky nie su vyssie v takom pomere, aby to vykryli. ak u nas v malom mestecku postavim novy dom 160 m² obytnej plochy  s pozemkom atd. do 300.000-350.000 €, tak za tu cenu nekupis v Mnichove ani ten pozemok, nehovoriac o tom ze tu sa jedna o pozemok z ktoreho som za 5 minut na luke, za 10 minut v lese atd.

a do polhodinky - bez zapch na cestach atd. som na bezkach v mestecku Oberhof, kam ide aj v nedelu kuknut biatlon ... ale tak kazdy ma moznost vybrat si kvalitu zivota aka mu vyhovuje, pokial si na nu dokaze zarobit ...

ked to nechapes, nic si z toho nerob, ani ja nechapem vsetko
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.00898 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů