czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: Pomoc s pracovním povolením  (Przeczytany 59932 razy)
tesik



Karma: 0
Wiadomości: 4


« : Październik 09, 2014, 12:24:32 pm »

Ahoj všem, chtěl bych touto cestou požádat o radu. Jsem Čech ženatý s Ukrajinkou žijící v česku od deseti let s trvalým pobytem v česku. Máme dvouletou holčičku a dostal jsem práci v Německu a chci rodinu sebou. V tom není problém-může semnou žena jako turista, ale nesmí pracovat. Nabídla ji kamarádka práci na smlouvu v Německu a teď nevíme kde vyřídit povolení k práci, protože na české cizinecké policii nám víc neřekli, než že musíme v Německu, ale neví kam jít a mi taky ne. Prosím moc o radu, pokud někdo víte kam zajít,zavolat o informaci a tak.. - děkuji s pozdravem Leoš (Aschheim - Munchen)
Zapisane
Diddi
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 09, 2014, 12:27:53 pm »

To se podle me vyyrizuje na Ausländeramt(u), to ma tu samou funkci jako v Cechach cizinecka policie. Tam si zavolej a oni te nasmeruji.
Zapisane
tesik



Karma: 0
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2014, 12:43:46 pm »

Děkuji za info,jdu hledat číslo Uśmiech
Zapisane
kleena



Karma: 81
Wiadomości: 1795



« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2014, 12:53:06 pm »

Tedy nechtěl bych Ti dávat plané naděje, ale podle mě, pokud má Tvá žena povolení k trvalému pobytu v ČR, platí jí toto povolení pro celý schengenský prostor. A tím pádem by mělo platit i v DE. Podle mě tedy vůbec nemusí být turista, ale přenese si sem své "schengenské" povolení k pobytu.

Zkus se zastavit na KVR a zeptat se tam na "Freizügigkeitsbescheinigung" pro svou ženu. Situaci popiš: Ukrajinka, vdaná+rodina v ČR s "Daueraufenthalt", Umzug mit Familie.
Kdyby jako důvod nestačil ten "Aufenthaltstitel" v ČR, pak by mělo platit, že jako Vaše manželka Vás smí doprovázet (http://www.europa-mobil.de/eu-wohnen-familie/eu-aufenthaltsrecht/arbeitserlaubnis-ehepartner-namibia/).
Tím by měl být vyřešen pobyt

Pracovní povolení buď má automaticky z výše uvedených důvodů, nebo o něj musí požádat, tady bych rovněž prostě šel na pracák a situaci vylíčil: Ukrajinka, vdaná+rodina v ČR...

Snad Ti to takhle trochu pomůže...
Zapisane

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
tesik



Karma: 0
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Październik 09, 2014, 03:47:42 pm »

Děkuji za cenné informace a budu informovat o výsledku Uśmiech
Zapisane
jahoda2010



Karma: 11
Wiadomości: 1228



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 14, 2015, 11:18:41 pm »

Aké šťastie, že ho konečne zrušili, to celé prechodné obdobie bolo také nie príliš férové voči nám ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 11:33:51 pm wysłane przez jahoda2010 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.01262 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů