czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: Vyrizovani rodniho listu  (Przeczytany 91585 razy)
Janka19



Karma: 0
Wiadomości: 2


« : Październik 30, 2013, 09:35:53 pm »

Ahoj Prosim o radu! Jsem 2 tydny po porodu a dceri vyrizujeme rodny list, chci se zeptat kdyz mam prelozeny rodne listy nas rodicu i oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady v nemecku udelat aby nam tam dali apostile sorry ze mam tolik otazek ale uz mi tady ze vseho hrabe vsechno komplikovany takze budu rada za vase skusenosti s vyrizovanim. diky
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 11:49:05 am wysłane przez David » Zapisane
jirike
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2013, 10:01:17 pm »

Ahoj Prosim o radu! Jsem 2 tydny po porodu a dceri vyrizujeme rodny list, chci se zeptat kdyz mam prelozeny rodne listy nas rodicu i oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady v nemecku udelat aby nam tam dali apostile sorry ze mam tolik otazek ale uz mi tady ze vseho hrabe vsechno komplikovany takze budu rada za vase skusenosti s vyrizovanim. diky

Nevim jak je to jinde ale pro nasi dceru nebyli potreba ani prelozene...
Jen kopie jim stacili... V češtině. ..  Mrugnięcie
Nejlepe se zeptej tam kde o nej budes zadat.

Aha pardon ja spatne cetl.
Nechapu proc to chce ale pak kazdy tam kde byl vydany. Slovenske dokumenty slovenska apostila a totez ceske...
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 10:06:50 pm wysłane przez jirike » Zapisane
kleena



Karma: 81
Wiadomości: 1795



« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2013, 09:24:40 am »

oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady
Mysím, že by to měly umět i konzuláty (https://www.google.cz/search?hl=cs&q=apostila+konzulat&lr=lang_cs), ale bavil jsem se se ženou, ta je taky toho názoru, že apostila na rodných listech nebyla potřeba. Oddací list ale zato máme s veškerou parádou.
Možná se na tom úřadě ještě přeptej.

Jinak potom budeš mít další veselí s vystavováním CZ/SK rodných listů - tam máme, aspoň v ČR, dvojnásobnou zkušenost Uśmiech
Zapisane

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Janka19



Karma: 0
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Październik 31, 2013, 10:45:49 am »

uz vice lidi mi psalo  to  same co ty tak nevim co si baba na urade vymisli ja mam smulu na tyhle .................
Zapisane
Diddi
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 31, 2013, 11:40:54 am »

Ja jsem si apostilu pro syna musela vyridit, kdyz jsem chtela, aby obdrzel i ceske obcanstvi. Bez toho by to nebylo mozne.
Zapisane
kleena



Karma: 81
Wiadomości: 1795



« Odpowiedz #5 : Październik 31, 2013, 12:09:31 pm »

Ja jsem si apostilu pro syna musela vyridit, kdyz jsem chtela, aby obdrzel i ceske obcanstvi. Bez toho by to nebylo mozne.
Pozor, ale to je německá apostila na německých RL dětí... Ty máme taky, pokud vím...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.
Tazatelce ale šlo o české apostily na vlastních RL, aby je v Německu vystavili dětem...
Zapisane

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 31, 2013, 12:31:25 pm »

uz vice lidi mi psalo  to  same co ty tak nevim co si baba na urade vymisli ja mam smulu na tyhle .................

Úřední siml... na kazdem uradu jinak... Z politowaniem

Cesko-slovenský par s ditetem narozenym DE  Uśmiech

Jake ma Vase mimi vlastně občanství a jakou narodnost ?
Zapisane
Diddi
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 31, 2013, 12:34:43 pm »

...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.


Kdeze to? To nevim, jak to funguje. Ja to vzala normalne pres matriku, kde mam trvale bydliste, predlozila jsem overeny preklad a oni to poslali do Brna.
Zapisane
kleena



Karma: 81
Wiadomości: 1795



« Odpowiedz #8 : Październik 31, 2013, 03:16:44 pm »

...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.


Kdeze to? To nevim, jak to funguje. Ja to vzala normalne pres matriku, kde mam trvale bydliste, predlozila jsem overeny preklad a oni to poslali do Brna.
A já pořád mluvím o německé apostile Uśmiech

Nicméně ten název úřadu jsem popletl:
http://www.regierung.oberbayern.bayern.de/aufgaben/sicherheit/apostille/
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 03:18:15 pm wysłane przez kleena » Zapisane

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Macouch



Karma: 21
Wiadomości: 310



« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2013, 10:27:39 am »

Nám pro rodný list určitě stačil jen ověřený překlad oddacího listu s apostilou. Davala jsem jim ho hned v porodnici, kde si ho ofotili a bylo to.
Nepises, jestli jste manzele, to by pak mohl byt ten rozdil... no a pak doporucuji poslat tvuj rodny list na Slovensko a nechat na nej dat apostilu. Pak z nej nechat udělat notářsky ověřenou kopii a tu kopii dát překladateli na překlad. Nejlip popros, at ti tu apostilu nekdo vyzvedne. Ja pro ni byla v CR na nejakem urade v Praze. Jinak mi to vyrizovala mama.

Pak zálezí na tom, jak dlouho v Německu jste. Pokud je tu jeden z vás déle než 8 let, tak dítě automaticky dostane německé občanství.

Pokus chcete i české a slovenské, tak pak na ten rodný list co dostanete necháte dát německou aposilu tak jak psal Kleena. A to české pak vyřizuje zvlášntní matrika v Brně.
Zapisane
Nniikiitaa



Karma: 0
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #10 : Listopad 06, 2013, 02:07:03 am »

zaujimave bo ja mam o mesiac termin a rodny nam bude vybavovat nemocnica -harlaching a im staci len original od rodicov, takze ho ja nemusim davat prelozit.
ale kvoli apostile nemusis cestovat domov bo ti to neuznaju
tu si pozri Sluzby v materstine a najdes prekladatelov. ja som vyuzila p. Gerlicku a ona ti na preklad vystavi apostilu. Mrugnięcie
Zapisane
cabri



Karma: 0
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #11 : Listopad 06, 2013, 07:43:17 pm »

od 8.11 je mozno o cesky rodny list pozadat pres Dortmund  pokud to mate bliz me se treba az do Berlina nechce Smutny http://www.mzv.cz/berlin/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html
Zapisane
jirike
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 06, 2013, 10:57:53 pm »

zaujimave bo ja mam o mesiac termin a rodny nam bude vybavovat nemocnica -harlaching a im staci len original od rodicov, takze ho ja nemusim davat prelozit.
ale kvoli apostile nemusis cestovat domov bo ti to neuznaju
tu si pozri Sluzby v materstine a najdes prekladatelov. ja som vyuzila p. Gerlicku a ona ti na preklad vystavi apostilu. Mrugnięcie

Rodny list nam nedelala nemocnice ale povereny okresni urad...
Mozna to tam nemocnice posle misto Tebe, to je mozny to nevim.

A nevim jak to mate na Slovensku ale v ČR plati totez pro Apostilu.
Zadna prekladatelka (pokud neni statni zastupce, soudce, notar atd.) Apostilu vystavit nemuze.
Muze to tam max. poslat misto Tebe...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.00946 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů