czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: muži_opatrovatelia  (Przeczytany 77974 razy)
bippo23



Karma: -4
Wiadomości: 93


« : Październik 29, 2013, 05:39:34 pm »

.....zdravím potrebujem radu od skusenych, chcem sa spytat jaku maju sancu na uplatnenie muži ako opatrovatelia v DE, AT, resp. SUI....aky je dopyt po muzoch  Co?
.......privitam nazory skusenosti muzov co to uz robili
Je to sice podradna robota ale tie benefity a vyhody  za to stoja..... je to v podstate obdoda prace v hoteloch kde mate stravu a ubytko gratis..... Z politowaniem Z politowaniem
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2013, 09:10:09 pm »

V Mnichove vela domovoch dochodcov hlada Pflegehelfer-Vollzeit..clovek sa musi slusne nemecky dohovorit a mat ktomu vzdelanie...niektore domovy dochodcov davaju zamestnancom ubytovanie...ale nie zadarmo,ale mesacne stiahnu cca co viem 350euro ...cca
Zapisane
covergirl



Karma: 6
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2013, 10:41:29 pm »

S tym vzdelanim to az tak pravda nie je, ja som mala a aj mam kolegov, ktori pracuju ako PH bez os.vzdelania. Cukrarka, krajcirka, masiar Duży uśmiech, jeden kolega mal dokonca len zakladnu skolu.
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2013, 07:14:35 am »

Tak potom Bipo napis mi a mozem ti dat kontakty priamo na nemecke domovy dochodcov ktore hladaju Pflegehelfer...Idemt o ceknut tie inzeraty ci sa vyzaduje vzdelanie...nechce sa mi verit,ze by dom dochodcov co spada pod cerveny kriz ci AWO zobral ludi aj bze zdravotnickeho vzdelania...
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2013, 07:18:41 am »

http://www.seniorenwohnen.brk.de/05_stellenmarkt/pdf/Pflegefachkraft.pdf

Najveci dom dochodcov v Mnichove co spada pod cerveny kriz hlada ludi aj na Vollzeit na Pflegehelfer,ale poziadavky su take:

eine abgeschlossene Ausbildung in der Alten- oder Krankenpflege bzw. eine vergleichbare Ausbildung.
• grundlegende PC-Kenntnisse.

Cize vzdelanie musi byt....ale co viem toto nema kto robit v celom Nemecku...cize ludia co su na urade prace ci socialnom urade vedeny v nemecku ked poziadaju o Umschulung na Pflegehelfer-1-2r to by im stat zaplatil,lebo je nedostatkova profesia v nemecku..
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2013, 07:20:53 am »

http://www.awo-muenchen.de/karriere/pflegepersonal/pflegefachkraefte/
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2013, 07:22:57 am »

https://karriere.muenchenstift.de/stellenanzeigen/pflegefachkraft-13
Zapisane
bippo23



Karma: -4
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2013, 03:25:16 pm »

hary vdaka za ochotu........postup v tom je taky ze tu kde byvam si musim spravit najprv kurz opatrovania v cervenom krizi to je podmienka lebo tie kurzy uz robia kadejake agentury a realita je taka ze s takym kruzom vas nikde nevezmu, takze kurz od cerveneho je zaklad.......trva to sice dlhsie ale urcite sa to oplati.....moj znamy uz opatruje v AT 2-tyzdnove turnusy a potom doma 2 tyzdne.......robi cez jednu fajn agenturku ktora posobi nedaleko......vyhoda je ze nepotrebujete mat vzdelanie v pribuznom obore on sam je automechanik  Duży uśmiech a ani kurz z nemciny neni potreba ale uz ked tam idete beriete si to na vlastne riziko ked nerozumiete.....takze takato agenturka sa urcite hodi na zaciatok  Niezdecydowany
Zapisane
bippo23



Karma: -4
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2013, 03:28:28 pm »

hary vdaka za ochotu........postup v tom je taky ze tu kde byvam si musim spravit najprv kurz opatrovania v cervenom krizi to je podmienka lebo tie kurzy uz robia kadejake agentury a realita je taka ze s takym kruzom vas nikde nevezmu, takze kurz od cerveneho je zaklad.......trva to sice dlhsie ale urcite sa to oplati.....moj znamy uz opatruje v AT 2-tyzdnove turnusy a potom doma 2 tyzdne.......robi cez jednu fajn agenturku ktora posobi nedaleko......vyhoda je ze nepotrebujete mat vzdelanie v pribuznom obore on sam je automechanik  Duży uśmiech a ani kurz z nemciny neni potreba ale uz ked tam idete beriete si to na vlastne riziko ked nerozumiete.....takze takato agenturka sa urcite hodi na zaciatok  Niezdecydowany

ja by som takto chcel len zacat ale urcite nie zostat v takom rezime ze by som dochadzal na SVK kazde 2 tyzdne.....odrobit aspon 1-2 roky za agenturu na SVK aby som mal uz prax a potom sa drbnut uz nastalo.........len tam by som si uz musel asi dorobit to umschulung  Co? Co?
Zapisane
hary01



Karma: -121
Wiadomości: 2857


« Odpowiedz #9 : Październik 30, 2013, 07:16:12 pm »

Bipo je rozdiel robit opatrovatelka u babky v rakusku v zabudnutej dedine so slabou nemcinou...tam nechce nikto ist preto nato beru slovakov,rumunov aj bulharov...ale ked sa daco stane a babka nedajboze dostane infarkt a ty nebudes vediet dobre nemecky a nezavolas vcas pomoc a nedas babke prvu pomoc mozes mat ztoho velke problemy...na tvojom mieste by som urobil toto:

zacnem v rakuskych alpach ako umyvac riadov...dve sezony aspon...setril by som ako blazon...nasetrim kopu penazi...cca 8-9tisic euro...medzi tym uz v rakusku das daky zaklad nemciny dokopy...potom prides napr do Mnichova kde zacnes ako predavac v pekarni na zac...porobis daky cas aby si bol zdravotne a socialne poisteny...po case ked sa ti podari dostat 1izbak mas svoje byvanie..das medi tym dokopy nemcinu a potom si v Nemecku urobis 1-2r kurz Pflegehelfer a stym uz dostanes job v domove dochodcov v Nemecku...Rakusko je male tam co viem sa clovek tazko presadi bez velmi dobrej nemciny a vzdelania...Nemecko je k cudzincom ovela viac usetrovejsie.
Zapisane
dorotkaforyou
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 01, 2013, 10:22:20 pm »

v Německu stačí praxe na Pflegehelfer a po roce praxe se ti to počítá jako kdybys měl i vzdělání. Pokud vím, tak v Mnichově a nejenom tam se těžko dostaneš do domova důchodců, pouze přes agenturu a je to špatně placené a jezdíš z jednoho ústavu do druhého. Přímo najdeš práci v ambulantní péči, ale pro člověka bez praxe je to dost těžké to zvládnout. Rakousko vyžaduje vzdělání a jejich zkoušky pokud vím, tam to není tak jednoduché.
Zapisane
jesennavila



Karma: 5
Wiadomości: 433



« Odpowiedz #11 : Lipiec 30, 2014, 06:58:22 am »

Zrejme to už nie je aktuálne, ale aj tak odpoviem, možno to pomôže iným. Tak pred rokom som vo vlaku do Rakúska stretla aj opatrovateľa, bol to strojár, čo už z nejakého dôvodu nemohol robiť svoju robotu. Pracoval v Rakúsku a hovoril, že s tým nemali najmenší problém (že bol muž).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2014, 07:01:23 am wysłane przez jesennavila » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.01018 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů