czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: Pojistit se v Německu nebo v Česku?  (Przeczytany 37161 razy)
AnnaBen



Karma: 0
Wiadomości: 2


« : Sierpień 13, 2013, 12:16:54 pm »

Ahoj,
 v květnu jsem odmaturovala a jedu teď na rok (nebo déle) do Německa pracovat, abych si dopilovala jazyk a příští rok mohla nastoupit na uni.
Můžete mi prosím poradit, jak to mám udělat se zdravotním pojištěním?

Mám si tady v Česku platit těch 1 148kč měsíčně + nějaké to zahraniční pojištění? Mám v plánu čas od času do ČR jezdit a ráda bych si i na pravidelné roční prohlídky nechala své stálé lékaře.

Děkuji moc za odpověd,
A. :-)
Zapisane
honza3333



Karma: -24
Wiadomości: 676


« Odpowiedz #1 : Sierpień 13, 2013, 09:26:48 pm »

Nemuzes pracovat v nemecku a byt pojistena v cesku. Nejde byt zdravotne pojisteny ve dvou systemech. Pojistis se v nemecku a zdravotni peci muzes cerpat i v cesku za urcitych podminek.
Zapisane
bjetka
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2013, 11:53:41 pm »

Vzhledem k tomu, ze se tu pokladaji otazky typu, jestli je aupair na plny ci polovicny uvazek apod., je treba vedet, co pod praci rozumis... aupair, dobrovolnou sluzbu, hlavni pracovni pomer..... od toho se bude odvijet typ a vyse pojisteni a taky kde musis/muzes byt pojistena... Mrugnięcie
Zapisane
AnnaBen



Karma: 0
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2013, 06:01:13 pm »

Nejedu jako Au-Pair. Práci ještě nemám, budu si ale hledat Mini-Job s výdělkem do 450E / měsíc.
Zapisane
bjetka
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 15, 2013, 06:38:11 pm »

Tak to se ti znacne neoplati... Zdravotni pojisteni mit musis. Jen zakonem stanovene pro studenty dela cca. 80 € mesicne. Pokud nebudes mit status "Ausbildung", coz jak vypada, nebudes, bude to podstatne vic. Mozna je reseni nahlasit se na urad prace, treba to v tom pripade plati stat. Popravde s tim ale absolutne nemam zkusenosti...
Zapisane
jesennavila



Karma: 5
Wiadomości: 433



« Odpowiedz #5 : Lipiec 24, 2014, 08:07:58 pm »

Bjetka, myslím, že štát jej nebude platiť nič. Štát platí len tým, čo poberajú dávky
v nezamestnanosti alebo Hartz IV. Alebo sa dá Familienversicherung, čo ale nie je jej prípad.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.00801 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů