czskpldeen
Witaj
Użytkownik: Hasło:
Zapamiętaj:
Rejestracja! | Hasło?
 
Strony: [1]   Do dołu
 
Autor Wątek: opravy v prenajatom bytu, čo zaplatí prenajímatel?  (Przeczytany 21126 razy)
jahoda2010



Karma: 11
Wiadomości: 1228



« : Styczeń 29, 2013, 08:58:13 pm »

Mám prenajatý byt, priamo od vlastníka bytovky. V zmluve je, že nejakú časť nákladov za opravy (vodne potrubia, plyn a podobne) si hradíme sami.
Ak to spravne chapem, tak si platime naklady sami, pokial suma za opravy za JEDEN ROK neprekročí istú sumu.

Chcela by som sa len spýtať, ako to majú iní, čo žijú tiež v prenajatých bytoch. Jasné, že sa môžem opýtať aj nášho prenajímatela, ale rada by som mala nejaké informácie skor ako za ním pojdem.
Zapisane
kleena



Karma: 81
Wiadomości: 1795



« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2013, 10:02:07 pm »

Ostatni na tom budou podobne. Ve smlouve zpravidla stoji nejaka castka nebo procento z najmu, do ktereho si *bezne opravy* hradi najemnik sam. Zaroven ale je spousta veci, ktere jsou soucasti bytu a majetkem majitele bytu a jejich opravy jsou jen jeho zalezitost.
Nejlepsi je, kdyz se na kazdou konkretni vec podivas na google ("wasserhahn reparatur vermieter bezahlen"). To mi prijde nejjistejsi. Kompletne vyjenovat, co plati a neplati majitel, je jinak asi otazka spis pro pravnika Uśmiech
Zapisane

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Strony: [1]   Do góry
 
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!

Regulamin | Kontakt | © Autostop.pl 2009-2024

Zahnarzt München |


Stránka byla vygenerována za 0.0109 sek. Na databázi bylo odesláno 11 dotazů